Čítanie
 
Home arrow Fórum arrow Škola, ktorej to myslí
Škola, ktorej to myslí Tlačiť E-mail
 

Diskutujte s nami..

Komentáre uživateľov (16)
Jazyk komentára: Slovensky (16), English (0)
Publikoval Mária Bezáková, dňa 05.04.2010 15:50,
1. Ako pracujú naše "Štatútové" školy
V mesiaci marec absolvovali učitelia v ZŠ Malonecpalská v Prievidzi a v ZŠ Myjava 1. kolo otvorených vyučovacích hodín. S veľkým potešením sme sledovali tieto vyučovacie hodiny, ktoré boli odučené veľmi profesionálne. Boli to kvalitné a vysoko efektívne vyučovacie hodiny, reflektujúce a uplatňujúce rámec EUR. Pani učiteľky k príprave pristúpili veľmi zodpovedne.V nemalej miere je potrebné pochváliť aj ich žiakov, ktorí na vyučovacích hodínách boli aktívni, tvoriví a hlavne veľmi, veľmi disciplinovaní.Bola bysom veľmi rada, keby svoje hodiny prihlásili do súťaže.Verím, že majú šancu!!Držte sa!
 
» Odpovedať...

Publikoval Maja Bezáková, dňa 28.12.2009 19:17,
2. Náš časopis "NOTES"
Práve som si preštudovala zimné vydanie časopisu NOTES. Prostredníctvom neho som si pripomenula 10. jubilejný ročník konferencie Inovácie v škole. Pevne verím, že náš časopis bude vychádzať aj v budúcom roku 2010. je to výborný profesný časopis, ktorý na svojich stránkach prináša veľa praktických vyučovacích hodín a odborných článkov, o ktoré by sme nechceli prísť. Prajem mu v nastávajucom roku veľa aktívnych prispievateľov, ale predovšetkým finančné prostriedky na jeho vydávanie. celej redakčnej rade veľa úspechov v práci na tvorbe časopisu. Maja Bezáková
 
» Odpovedať...

Publikoval Slávka Džačovská, dňa 15.11.2009 20:08,
3. Inovácie 2009
Zdravím všetkých účastníkov konferencie Inovácie 2009. Stáva sa to už tradíciou, asi pre mnohých z nás, že sú to také naše malé " Vianoce". Výborná atmosféra, super a najmä hodnotní ľudia, úžasná vzťahová klíma. Prosto len to naj.  
Je len na škodu veci, čo pozorujem už pár rokov, a veru s veľkou nevôľou, že tak ako z našej konferencie, tak aj z projektov - napr. Škola, ktorej to myslí - unikajú stredné školy. Čo s tým??? 
Je predsa načase to nejakým spôsom riešiť! Prosím, dajme hlavy dokopy a rozmýšľajme! Všetky nápady sú srdečne vítané. 
Ďakujem za Váš čas a teším sa na reakcie. 
Slávka
 
» Odpovedať...

Publikoval Alica Petrasová, dňa 11.10.2009 23:56,
4. Vselico
Majka, suhlasím s Tebou...asi hodinu si pozerám fotogalériu a mám pocit, že je to rodinný album :-). 
Všetkých srdečne pozdravujem!
 
» Odpovedať...

Publikoval Mária Bezáková, dňa 07.09.2009 16:10,
5. Ohlas na "Letnú školu" Podbanské
Prezrela som si pozorne fotogalériu z Letnej školy v auguste na Podbanskom. Toľko usmiatých tvári pokope som už dávno nevidela a to podotýkam v školstve. Teraz už viem, že takto organizované podujatie má obrovský význam a zmysel. Pre mňa to boli 3 dni bohaté na získanie ďalších poznatkov a vedomostí. Ďakujem všetkým, ktorí ma takto obohatili a "nabili" energiou v úspešnej praci v projekte "Škola, ktroej to myslí" pokračovať.
 
» Odpovedať...

Publikoval marcela, dňa 26.08.2009 11:40,
6. Letná škola
Ahojte všetci účastníci letnej školy! Dúfam, že Váš elán stále trvá. Čo by ste chceli odkázať ostatným zúčastneným aj nezúčastneným?
 
» Odpovedať...

Publikoval Jana Hrivnáková, dňa 04.06.2009 10:52,
7. Škola, ktorej to mysl í- ZŠ Soľ
Projekt „Škola, ktorej to myslí“ bol pre našich učiteľov prínosom. Učitelia sa naučili mnohé tvorivé metódy založené na prežívaní, ktoré môžu využívať na vyučovaní. Poznatky sa prepletali s hrou, učením, vymýšľaním, maľovaním a rôznymi zážitkovými aktivitami s vyjadrením vlastného názoru. Uplatňovaním týchto metód na vyučovacích hodinách pozorujeme lepšiu pracovnú atmosféru a zvýšenú aktivitu žiakov. Zistili sme, že žiaci majú z týchto aktivít radosť a učiteľov to vnútorne uspokojuje.
 
» Odpovedať...

Publikoval PaedDr. Jana Drienovská, dňa 07.05.2009 13:04,
8. Škola, ktorej to myslí.
Žiadna oblasť ľudského konania nemôže napredovať bez potrebného rozvoja. To samozrejme nie je novinka, veď ľudstvo sa učí a rozvíja neustále už od svojho vzniku. Čo sa však zmenilo, je rýchlosť akou sme nútení nové vedomosti naberať, spracovávať a používať. 
Na dlhodobé zvládnutie takéhoto tlaku je potrebný skutočne efektívny systém učenia, ktorý zabezpečí každému jednotlivcovi prijímať informácie v takej forme, aká je pre neho najvhodnejšia. Toto všetko sme si plne uvedomovali pri plnení projektu „Škola, ktorej to myslí“, ktorý obohatil naše vedomosti o nové inovatívne metódy pri vyučovaní. Projekt sme ukončili slávnostnou certifikáciou, ale neukončili a hlavne nezatvorili sme dvere všetkým novým, kreatívnym nápadom na zlepšenie práce. 
Ďakujeme naším lektorom Mgr. Hulkóovej Žanete, PaedDr. Peternaiovej Anette, Mgr. Halákovi Pavlovi za trpezlivý, priateľský, obetavý prístup a otvorené srdce. 
Kolektív pedagógov ZŠ Dolný Pial.
 
» Odpovedať...

Publikoval I.Blyštíková,ZŠ Hurbanova, dňa 24.04.2009 19:37,
9. predseda PK predmetov Z,D,Ov
Ďakujeme za množstvo podnetných nápadov. Uvítali by sme viacej lektorov 2. stupňa a predvedenie väčšieho počtu aktivít, ktoré by sme mohli aplikovať na predmetoch na 2. stupni.
 
» Odpovedať...

Publikoval Sabová, dňa 02.04.2009 12:29,
10. úspešný projekt
Ďakujem všetkým lektorkám Združenia Orava za atmosféru, ktorú svojim prístupom vytvorili a Združeniu Orava za možnosť absolvovať vzdelávací program Čítaním a písaním ku kritickému mysleniu v rámci projektu Škola, ktorej to myslí
 
» Odpovedať...

Více komentářů...

Pridaj komentármXcomment 1.0.9 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved